PETICE - ÚSTECKÁ

Kdo se nestihl podepsat na tištěnou petici a chtěl by také zprůjezdnění Ústecké ulice v Dolních Chabrech, může svůj podpis připojit kliknutím zde na digitální petici.* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Petice na zprůjezdnění levého pruhu Ústecké ulice byla ukončena. Děkuji všem 672 lidem, kteří pod ní připojili své podpisy. Dnes byla předána na dotčené úřady a můžeme se těšit na jejich vyjádření.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Petiční akce končí k poslednímu září. 
Děkuji všem, kteří připojili své podpisy nebo je ještě připojit stihnou.
Petiční archy byly k podepsání v Bášti, Husinci, Chabrech, Klecanech, Odoleně Vodě, Veliké Vsi, Zdibech.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

V druhé polovině roku 2014 byla zrekonstruována silnice II/608 - Ústecká ulice v Dolních Chabrech v Praze. Od hranice katastru Hlavního města Prahy byl u této dříve dvouproudé silnice po ukončení rekonstrukce omezen provoz pouze do pravého pruhu. Levý pruh byl natřen bílými čarami, aby se stal pruhem neprůjezdným.

V současné době se každý den v ranní špičce doprava na silnici II/608 zastaví již před sjezdem na Klecany a auta stojí nebo velmi pomalu popojíždějí až do Prahy. Autobusy na linkách 370, 371, 372, 373 a 374 nabírají průměrně třicetiminutová zpoždění.

Chtěla bych, aby byl levý jízdní pruh Ústecké ulice směrem do centra Prahy uvolněn pro veškerou dopravu nebo minimálně pro autobusovou dopravu. Myslím si a i zkušenosti z let před uzavřením ukazují, že i cca 1,5 km, který by mohli řidiči používat, by byl přínosný pro průjezdnost tohoto úseku a zrychlení provozu.

Na 1. km i 9. km sjezdu z dálnice D8, které jsou spojeny se silnicí II/608 jsou průmyslové zóny a vznikají a budou vznikat další skladové haly, jejichž provoz bude nadále zvyšovat dopravní zátěž tohoto území.

Vzhledem k tomu, že ranní dopravní situace na dálnici D8 i silnici II/608 směrem do Prahy začíná být neúnosná, chtěla bychom tímto krokem iniciovat petiční akci k zapojení občanů a zároveň oslovení všech obcí ležících na trasách výše uvedených linek příměstských autobusů ke společnému postupu vedoucímu k uvolnění obou pruhů Ústecké ulice a tím ke zrychlení dopravy a snížení doby v kolonách, kdy cestující autobusem musí počítat s tím, že je potřeba jet minimálně autobusem o 30 minut dříve, aby se dostali včas do zaměstnání nebo do školy.

Na odkazu níže naleznete petici, kterou chci apelovat na Hlavní město Praha, na majitele komunikace Ředitelství silnic a dálnic, Městskou část Praha 8 a Středočeský kraj.

Oslovila jsem všechny města a obce ležící na trasách linek 370, 371, 372, 373 a 374 a doufám, že se i tyto obce k této podpisové akci připojí a umožní na obecních úřadech občanům petiční archy podepsat.

Tímto bych Vás chtěla požádat o rozšíření informací o petici ve vašem městě či vaší obci a zajištění možnosti podpisů.

Stáhněte si, prosím, podpisový arch a můžete vy i vaši přátelé či sousedé a známí podepisovat. Prosím ARCHY NEČÍSLUJTE!! Očíslování archů bude provedeno až poté, co budou soustředěny všechny archy na jednom místě. 

Prosím, abyste mě kontaktovali, abych si mohla podepsané archy vyzvednout na těchto kontaktech:
  
tel. 724 519 478
klara.rothova@volny.cz

Prosím vás všechny o další šíření této petiční akce!

Děkuji

Klára Rothová
Kozomín 147

ZDE STÁHNETE PODPISOVÉ ARCHY PETICE K VYPLNĚNÍ.2 komentáře:

  1. Petici můžete podepsat na Městském úřadě Klecany nebo na Matrice MěÚ Klecany.

    OdpovědětVymazat
  2. Podpisové archy jsou také zveřejněny na Obecním úřadě v Bašti.

    OdpovědětVymazat