Jaké bylo - Kozomínské soutěžení na kolečkách


V sobotu 20. září proběhlo Kozomínské soutěžení na kolečkách. Účastnilo se skoro 50 závodníků ve všech kategoriích. Každý závodník obdržel při registraci malý dáreček. Děti bonbónky, tatínkové zednickou tužku a maminky propisku.

Děti závodily na kolech, odrážedlech a s kočárky. Maminky a babičky závodily s kočárky a tatínkové závodili s kolečkem. Pro tatínky jsme museli otevřít i závod s kočárky a naopak pro maminky a děti jsme otevírali kategorii koleček. 

Nejdříve proběhly závody dětí na kolech. Následovalo kouzelnické vystoupení, které vystřídaly závody na odrážedlech a závody kočárků. Po nich si mohly děti vyzkoušet utvořit obří bubliny. Poslední soutěžní disciplína byly závody koleček pro muže. 

Tento závod byl velmi napínavý. Nejdříve si museli nasadit helmu, obléknout rukavice, naložit cement a lopatu. Až po té mohli vyrazit na start a dvakrát oběhnout kolem náměstíčka před Obecním úřadem. Největší problém závodu bylo udržet helmu na hlavě. 

Po celou dobu závodů probíhala na Obecním úřadě soutěž v malování. Děti namalovaly moc pěkné obrázky, které byly vyvěšeny před Obecním úřadem, abychom mohli společně hlasovat a zvolit vítěze.

Po dojetí posledního závodníka s kolečkem skončilo i námi objednané počasí a začalo pršet. Přesunuli jsme se do hostince U dvou kozlíků na diskotéku a vyhlášení cen. Děti si v sále pohrály s nafukovacími balónky, zasoutěžily a zatancovaly. Fakýr nám ukázal své umění. Obdivovali jsme plivání a polykání ohně.

Na vyhlášení cen se všichni moc těšili a neustále se děti chodily vyptávat, kdy už proběhne. Děti si pochvalovaly hračky, které dostaly za své výkony. Dospělí se radovali ze svých cen. První cenou v kategorii kočárků byla cestovní taška na kolečkách. V kategorii koleček to byla ozdobná dárková sada na otevírání vína. 

Myslíme, že se nám kolečkování velmi vydařilo a každý, kdo se zúčastnil, byl velmi spokojený. Je jen smutné, že vzájemné animozity mezi dospělými, mohou způsobit, že se děti nemohou zapojit a musí jen koukat doma za oknem.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Obecnímu úřadu za propůjčení své vstupní haly, zapůjčení stolů a vyhlášení v místním rozhlase. Náš dík patří i hostinci U dvou kozlíků za zapůjčení stolů a židlí dále bychom chtěli poděkovat Ivanu Falesovi za připojení aparatury do elektřiny a zajištění zdravotní pomoci. V neposlední řadě patří náš dík všem, kteří nám pomohli v organizaci a také všem občanům Kozomína, kteří zaparkovali svá auta mimo silnici, aby měli závodníci trať bez překážek.Žádné komentáře:

Okomentovat